X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

گروه آموزشی زبان انگلیسی در سوریه ، لبنان و اردن

ششم بهمن سالروز حماسه مردم آمل

 

ششم بهمن سالروز حماسه مردم آمل در سال 60 گرامی باد.  

 حماسه ششم بهمن آمل را باید نقطه عطفی در تاریخ انقلاب نامید که با مقاومت مردم، دسیسه های منافقان ناکام ماند و سبب تقویت نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران شد.  

حماسه ششم بهمن آمل که در نوع خود بی نظیر است، می تواند همطراز حماسه هایی چون قیام مردم قم و تبریز قرار گیرد و به عنوان یکی از موفقیتهای ملت مقاوم ایران پس از پیروزی انقلاب از آن یاد شود.  
قدردانی معمار کبیر انقلاب از مردم آمل
 
بعدها معمار کبیر انقلاب و پیر فرزانه ایران اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به پاس حماسه بزرگ و غرور آفرین مردم آمل در سال 60 در وصیت نامه سیاسی الهی شان ایراد داشتند: ما باید از شهر آمل و مردم فداکار آن تشکر کنیم، با کمال تاسف عده ای شهید شدند ولی با شهادت خود به آنان (کمونیستها) ثابت کردند که در جایی که تمام آرزو و اعتمادتان به آنجا بود دیدید مردم دلیر و مسلمان آمل چه به روزتان آوردند و هر کس شهید دارد برای خانواده خودش یک افتخار می داند و است.
 
در حماسه تاریخی و جاویدان ششم بهمن آمل، حدود هزار سنگر ایجاد و این شهر به عنوان هزار سنگر نامیده شد و برای حفظ و حمایت از قرآن، اسلام، انقلاب و امام امت 40 تن از نیروهای ارزشی، ولایی و جان برکف آملی کام خود را با شربت شهادت شیرین کردند و عده فراوانی مجروح شدند.